Alanya

Last minute zájezdy do Turecka

Alanya je jedno z nejvíce navštěvovaných míst v Turecku a představuje nejvýchodnější konec turecké Riviéry. Město se nachází v Pamphylii, na jižním pobřeží Turecka. Je vzdálené asi dvě hodiny jízdy od nejbližšího letiště v Antalya.

Alanya má bohatou historii, která po sobě zanechala mnoho památek. Symbolem letoviska je osmiboká Kyzylkule, v češtině zvaná Červená věž. Nejde si nevšimnout ani hradu s 6,5 kilometrů dlouhou spletí hradeb. Alanya je klasické turecké město, což je jeho největší předností. Pokud preferujete turistické centrum, pak jej naleznete kolem jachtingového přístavu.

Největším lákadlem jsou pláže. Nachází se zde dvě pláže, které jsou rozdělené kopcem s již zmíněným hradem. Jsou orientované na jih lemované křišťálově čistým mořem. Kleopatřina pláž se rozkládá na západě a je dlouhá asi tři kilometry, kdežto východní pláž je dlouhá patnáct kilometrů.

Alanya je krásné rekreační středisko s moderními hotely a motely, četnými rybími restauracemi, kavárnami a bary. Cesta vedoucí z malebného parku podél pobřeží do přístavu je lemovaná množstvím butiků, jež turisty lákají na řemesla, kůži, oděv, šperky, kabelky, ale také na symboly oblasti. V srpnu město hostí Mezinárodní folklorní festival, který má jedinečnou atmosféru.

Pokud patříte mezi milovníky dobrodružství a oblíbili jste si objevování, pak byste měli navštívit jeskyni Dalmataš. Nedaleko je Archeologické a národopisné muzeum, které je otevřeno denně kromě pondělí. Lodí si můžete udělat výlet do některé ze tří jeskyní: Fosforlu Magara s fosforeskující skálou, Kizlar Magarasi, kde piráti věznili zajaté ženy a Asiklar Magarasi.

Máme pro vás skvělý tip na výlet, a to do údolí Dim Cayi, které je ve vzdálenosti 15 kilometrů směrem na východ od města Alanya. Můžete si zde odpočinout ve stínu malebného údolí a poslouchat foukající vítr.

Last minute zájezdy do Turecka

Turecko dovolená

Mapa

 

www.tureckozajezdy.cz

Spravuje mzstudio.cz | Zásady ochrany osobních údajů